Leica za 10 funtów

clickbait /ˈklɪkbeɪt/ (uncountable)

  1. (Internet marketing, pejorative) Website content that is aimed at generating advertising revenue, especially at the expense of quality or accuracy, relying on sensationalist headlines to attract click-throughs; such headlines.1

clickbait /ˈklɪkbeɪt/ (niepoliczalne)

  1. (Marketing internetowy, pejoratywne) Strona zawierająca treść nakierowaną na generowanie zwrotu z reklam, głównie kosztem jakości i dokładności, opierając się na sensacyjnych nagłówkach w celu przyciągnięcia klikaczy; takiż nagłówek.

Jestem pewien, że każdy chciałby otrzymać Leice M4 za 60 złotych (plus-minus, uwzględniając wahania kursu funta). Ja takiego aparatu dla Was nie mam. Można więc rzec, że funkcja dzisiejszego nagłówka zgadza się, prawie, z definicją zaprezentowaną w ramach motto. Oto przynęta na klikaczy rządnych cudownych okazji. Jest jednak pewne odstępstwo od definicji. Ja nic z tego nie mam. Co więcej mogę na tym stracić, bo za moją sprawą kolejne osoby mogą pokusić się o udział w konkursie i „wyślizgać” mnie z nagrody. Jeżeli chodzi o jakość treści wpisu na blogu, wabiącego niczego nie świadome ofiary, to nie moja rola się o niej wypowiadać.

Ad rem. Założenie konkursu jest proste. Zgłoszone zdjęcie ma być zrobione w bieżącym roku małoobrazkowym aparatem analogowym nabytym za mniej niż 10 funtów i tyle też wartym. Dodatkowym obostrzeniem zasad jest fakt, że aparat ma być pozbawiony zaawansowanych trybów pomiaru światła i manualnego ostrzenia czyli, albo AF, albo całkowity brak możliwości regulacji ostrości.

Szczegóły, dla chętnych do wzięcia udziału i tych ciekawych już dokonanych zgłoszeń, na stronie 35MMC.

Powyższe zdjęcie wykonane wodoszczelnym aparatem jednorazowym kupionym za 30 złotych. A co!


1) Wiktionary