Dziesięć lat Bezdomnej w Pekinie

Trochę mi zeszło (20 października był prawie półtora miesiąca temu), ale oto jest zdjęć kilka z wernisażu stopiątej już wystawy w ramach Galerii Bezdomnej.
Tym razem akcja odbyła się w miejscu szczególnym, wiadomo taki jubileusz zobowiązuje, w sali im. Stefana Kisielewskiego mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki. Ta szczytna idea została powołana do życia dziesięć i pół roku temu przez Tomka Sikorę i Andrzeja Świetlika. Ma ona za zadanie pozwolić na prezentację swoich prac fotograficznych każdemu. Tak, każdemu, oczywiście pod warunkiem, że ten każdy chce i poświęci konieczny czas na przygotowanie zdjęć, a następnie, na ich powieszenie. Takie podejście powoduje, że przedstawiane prace są różnorodne tak treściowo, stylistycznie jak i technicznie. Różnorodność jest też w formatach, bo znajdziemy takie wielkości znaczka pocztowego oraz płachty o powierzchni metrów kwadratowych. Nie będąc osobą zaangażowaną w sposób aktywny w twórczość tego typu na wystawę, gdy zawita do waszego miasta, warto się wybrać choćby w celu zobaczenia jak wiele znaczeń może mieć termin fotografia.

Wszystkie zdjęcia popełnione przy użyciu aparatu Contax RX, obiektywu Zeiss Distagon T* 28/2,8, na negatywie Kodak CN 400 BW.